بازی موبایل Dead Eyes؛ بعد از کابوس

در بازی موبایل Dead Eyes شما در حالی در نقش جک، شخصیت اصلی بازی قرار می‌گیرید که باید در میان تعداد زیادی از زامبی‌های مختلف با یک استراتژی مناسب به مکانی امن بروید.

بدون شک تمام گیمرهای دنیا حداقل یک بار تجربه یک اثر زامبی محور را داشته‌اند. این بازی‌ها معمولا گیمر را در میان مملویی از زامبی‌های ساده و جهش یافته قرار می‌دهند و باید به‌گونه‌ای از میان آن‌ها عبور کنند. بازی‌های موبایل نیز از شامل آثار زامبی‌محور مختلفی هستند که می‌تواند گیمر را به راحتی و برای مدت طولانی سرگرم خود کنند. به‌عنوان مثال می‌توان بازی جذاب State of Survival اشاره کرد که با آپدیت‌های منظم همچنان طرفداران خود را سرگرم می‌کند. در این معرفی به سراغ بازی Dead Eyes می‌رویم که با گرافیک پیکسلی ولی جذاب سعی در جذب گیمرهای موبایل را دارد.

 تصور کنید یک روز در حالی از خواب بیدار شوید که همه جا از زامبی پر شده است. این سناریو را می‌توان تقریبا در بیشتر فیلم‌ها و بازی‌های زامبی محور مشاهده کرد. بازی اندروید و آیفون Dead Eyes شما را در نقش جک شخصیت اصلی بازی قرار می‌دهد. بازی با یک کات سین کوتاه آغاز می‌شود؛ این کات سین کوتاه، جک را در حالی نشان می‌دهد که پس از بیدار شدن از خواب همه جا را پر از زامبی می‌بیند. وظیفه‌ی شما در هر مرحله از بازی هدایت جک به یک نقطه‌ی امن است ولی چالش شما عبور از بین زامبی‌های بین راه است.

در محیط بازی شما هیچ سلاحی ندارید و فقط باید از مسیرهای بازی عبور کنید؛ در این مسیرها زامبی‌های مختلفی وجود دارند که هرچه به مراحل بالاتر بروید آن‌ها قدرتمند و متنوع‌تر می‌شوند. هرکدام از این زامبی‌ها یک مسیر را به ‌صورت رفته و برگشت طی می‌کنند و شما باید با یک استراتژی مناسب و همینطور مدیریت زمان قبل از اینکه به شما برسند به یک مکان امن بروید. در مراحل اول بازی مسیرها کوتاه و ساده هستند ولی رفته رفته شرایط بسیار سخت می‌شود. نکته‌ی مهم در طول بازی شما زمان و تعداد قدم محدودی را دارید و باید آن‌ها را به دقت مدیریت کنید که یکی از چالش‌های اساسی بازی است.

گیم‌پلی بازی به‌صورت اشاره و کلیک است و باید با کلیک‌ روی مسیر‌های مشخص شده کاراکتر خود هدایت کنید. با هر کلیک و جابه‌جایی شما زامبی‌های محیط بازی نیز تغییر وضیعت می‌دهند. یعنی زمانی که کاراکتر شما یک قدم به سمت جلو می‌رود زامبی مقابل شما نیز یک قدم نزدیک یا اگر خوش شانس باشید، دورتر می‌شود. پس از اینکه از یک مسیر جان سالم بدر بردید باید به تقابل زامبی دیگر بروید و با روشی از او دور شوید و درنهایت به منطقه امن اصلی برای پایان مرحله برسید.

به راهنمایی نیاز دارید؟